Yeşim Hatırlı
Kurucu Ortak - Mimar ODTÜ


1968 yılında Ankara’da doğan ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden 1990 yılında mezun olan Yeşim Hatırlı, kariyerine aynı yıl MNG Targem firmasında başlamıştır. 1993 yılından bu yana Nami Hatırlı ile birlikte Hatırlı Mimarlık Ltd. Şti.'nde kurucu ortak, proje tasarımcısı ve yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hatırlı, 2003 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 4.sınıf stüdyosunda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak başladığı görevini halen sürdürmektedir. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği), Mimarlar Derneği 1927, ODTÜ Mezunları Derneği üyesi ve OMİM Derneği üyesi’dir. Yeşim Hatırlı, bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmış olduğu TSMD’de halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. 2012 yılında kurulan TSMD Mimarlık Merkezi’ne öncülük etmiş, yine aynı dönemde sonuç ürünü Ankara kent maketi olan Avrupa Birliği projesinin koordinatörlüğünü üstlenmiştir.


Nami Hatırlı
Kurucu Ortak - Mimar ODTÜ


1963 yılında Kayseri'de doğan Nami Hatırlı, ilk,orta ve lise eğitimini 1970-1980 tarihleri arasinda TED Ankara Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Mimarlık Fakültesi - Mimarlık Bölümü'nden 1984 yılında mezun olan Hatırlı, mesleki kariyerine 1984 - 87 yılları arasında INA Proje-Naim BEKİTOĞLU firmasında mimar/proje yöneticisi olarak çalışarak başladı. Serbest meslek faaliyetlerine 1987 yılında Can Kubin ve Nejat Sert ile birlikte kurduğu NCN Mimarlık ve Şehircilik firmasında başlayan Hatırlı, profesyonel çalışmalarına 1993 yılında Yeşim HATIRLI ile birlikte kurduğu HATIRLI Mimarlık Ltd. Şti. firmasında kurucu ortak, proje tasarımcısı ve yöneticisi olarak devam etmektedir. TMMOB Mimarlar Odası Ankara şubesi ve TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) üyesidir.

Mimarlık, iç mekan tasarımı, proje geliştirme ve danışmanlık alanlarında hizmet veren bir mimarlık ofisi olarak 1987 yılında NCN Mimarlık ve Şehircilik adıyla profesyonel faaliyetlerine başlamıştır. 1993 yılında ortaklık yapısı değişen firma, çalışmalarını Yeşim Hatırlı ve Nami Hatırlı ortaklığı ile Hatırlı Mimarlık Ltd. Şti. olarak sürdürmektedir. Ağırlıklı olarak konut, ofis, ticari ve karma yapılar, eğitim yapıları ve spor tesisleri konularında çalışmalar yapan ofisin tasarım odaklı projecilik anlayışı; kendini tekrarlamayan, çağdaş mimari tasarım özellikleri ve özgün kimliği olan, güncel yapı teknolojileri kullanmayı hedefleyen, bulunduğu bağlama ait projeler üretmektir.

Gökhan BAŞPINAR
Mimar - ODTÜ

Ali TEKİN
İç Mimar - BÜ

Kübra ÖZTÜRK
Mimar - TEDU

Merve Nur BAŞER
Mimar- TOBB ETÜ

Mehtap ERDOĞMUŞ
Asistan

TR | EN


©HATIRLI 2018


Member of TSMD